Anime Mania
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Anime Mania

Un forum dedicat anime-urilor.Enjoy
 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Fullmetal Alchemist story

In jos 
AutorMesaj
sora_angel
Junior
Junior
sora_angel


feminin
Numarul mesajelor : 5
Varsta : 27
Localizare : in the Sky
Data de inscriere : 06/02/2008

Fullmetal Alchemist story Empty
MesajSubiect: Fullmetal Alchemist story   Fullmetal Alchemist story Icon_minitimeJoi Feb 14, 2008 11:23 pm

Deci...daca cititi o sa muriti...Am scris povesti cu Kaleido Star dar nu cu FMA.Azi m-am incumetat sa pun povestea pe un forum.Deci uitati primul capitol:


Moartea




Era o zi obisnuita de primavara.Ed si Al se plimbau pe strazile orasului Sibertron cautand homunculii care se zicea ca s-ar fi refugiat aici.
-Al,ia-o tu pe strada aceea si eu pe acesta.a spus Edward.
In timp ce se plimba pe strazi cautand infioratoarele creaturi baiatul intra intr-o casa unde se auzeau zgomote ciudate.Ajuns acolo a vazut o mama si doi baieti morti pe jos iar in dreapta lui un homuncul.
-Tu ai facut asta?a intrebat Ed aratand catre trupurile neinsufletite ale acelei familii.
-Da,eu!Ma numesc Neinvinsul.Tu trebiuesa fii vestitul Full Metal,Edward Elric,nu?
-Ai dreptate.Pentru ce ai facut acestei familii vei platii!
Ed si-a scos sabia din mana de otel si s-a indreptat catre Neinvinsul cu sabia indreptata catre inima fiintei.Dar homunculul a tras un pumn in mana de metal a lui Ed de i-a stricat o parte din aceasta.Dupa o jumatate de ora ei tot nu au ternimat de luptat pana cand Edward a scos prin alchimie un bat din pamant care avea in varful lui un praf mov.Cu ajutorul acestuia baiatul a tintit inima Neinvinsului lasadu-l aproape mort pe jos.
-M-ai invins!Esti primul care a reusit sa ma invinga. Homunculii sunt niste greseli ale alchimistilor cand incearca sa readuca la viata ceva mort.Singurul lucru cu care ii poti distruge este un praf gasit in orasul Logulas.Am incredere ca o sa reusesti sa ii omori pe toti.
In acel moment a murit in fata blondului. „Nu eu l-am omorat! Nu eu!”si-a spus acesta in gand.Dupa care a lesinat langa trupul neinsufletit al acelei fiinte.Al fiind ingrijorat,ca orice frate de pe pamant,s-a dus si el in acea casa.S-a panicat imediat cand si-a vazut fratele lesinat langa trupul mort al unui homuncul.S-a speriat si mai tare cand a vazut ca mana lui Ed din metal era aproape distrusa.Asa ca si-a luat fratele si s-a dus catre gara ca sa se duca la Winry ca sa ii repare bratul.Dupa o calatorie de doua ore cei doi au ajuns in Rockbell.Winry era foarte fericita ca cei doi frati s-au intors dar s-a intristat cand l-a vazut pe Ed lesinat.
-Ce a patit?a intrebat fata putin ingrijorata.
-Nu stiu asa l-am gasit intr-o casa din orasul Sybertron.explica Al.
Cei doi l-au pus pe alchimist pe un pat si au inceput sa astepte sa se trezeasca.


Ce ziceti?Mai are rost sa continui?
Sus In jos
 
Fullmetal Alchemist story
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Full Metal Alchemist

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime Mania :: Fan Area :: Fan Fiction-
Mergi direct la: